Blog erotyczny dla wymagających

Wszystko o seksie i seksualności
Prezerwatywy

Prezerwatywy nielateksowe – bezpieczeństwo i świetne doznania

Prawie każdy, kto regularnie nakłada klasyczne, lateksowe prezerwatywy doskonale zdaje sobie sprawę z ich wad. Wywołują one u noszącego wrażenie nienaturalności, sprawiając że członek „dusi się”, a przyjemność odczuwana w trakcie stosunku jest wyraźnie słabsza. Specyficzny zapach lateksu również nie należy do najprzyjemniejszych. Sprawia to, że korzystanie z prezerwatywy staje się przykrą koniecznością. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że producenci prezerwatyw wciąż wprowadzają nowe rozwiązania, które sprawiają, że ich użytkownicy mogą cieszyć się zarówno większą satysfakcją z seksu, jak i bezpieczeństwem. Ostatnim krzykiem mody w tej dziedzinie są prezerwatywy nielateksowe. Jakie cechy sprawiają, że ten rodzaj prezerwatyw cieszy się coraz większym powodzeniem?

Nielateksowe prezerwatywy są zazwyczaj wykonane z poliprozenu, który to materiał posiada szereg przewag nad dobrze znanym lateksem. Przede wszystkim jest o wiele cieńszy, a przez wykonane z niego modele są wiele bardziej komfortowe, a przede wszystkim ograniczają doznania w dużo mniejszym stopniu niż klasyczne. Prezerwatywy nielateksowe są również nawilżane lubrykantem, który dodatkowo przybliża doznania w trakcie stosunków do naturalnych. Naprawdę warto więc je wypróbować, by zakosztować pełni doznań, szczególnie jeśli wcześniej narzekaliśmy na tradycyjne prezerwatywy.

Zalety nielateksowych prezerwatyw nie kończą się jednak na wzmocnieniu doznań. Zastąpienie lateksu również pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i przede wszystkim umożliwić bezproblemowe korzystanie z prezerwatyw osobom, które są na lateks uczulone. Osoby, które wcześniej skarżyły się na opuchnięcia, obrzęki czy duszności przy używaniu lateksowych prezerwatyw na pewno docenią ten aspekt.

Prezerwatywy nielateksowe dają użytkownikom sporo możliwości. Po pierwsze, na rynku dostępnych jest sporo ciekawych modeli zapachowych, a na dodatek nielateksowe modele dają możliwość używania nie tylko żeli intymnych, ale i olejków, mleczek i oliwek, których nie można stosować w połączeniu z lateksem. Zachęcamy do eksperymentów, które w połączeniu z właściwościami cienkiego materiału pozwolą zdecydowanie zwiększyć satysfakcję.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowoczesne cienkie prezerwatywy w niczym nie ustępują lateksowym, a nawet je przewyższają. Lateks bowiem miewa tendencje do pękania, którymi nie cechuje się poliprozen. Każda wprowadzana na rynek prezerwatywa nielateksowa poddana jest wyczerpującym testom, które dokładnie potwierdzają jej skuteczność. Naprawdę można więc stosować prezerwatywy tego typu bez obaw!

Oczywiście liczne zalety prezerwatyw nielateksowych sprawiają, że tego rodzaju produkty są nieco droższe od klasycznych modeli. Jednak nie da się ukryć, że na chwilę obecną oferują najlepszy kompromis między zachowaniem naturalnych doznań a bezpieczeństwem, sprawiając że ich użytkownicy mogą cieszyć się bezpiecznym seksem jak nigdy wcześniej. Warto więc wydać o te kilka złotych więcej, by zapewnić sobie współżycie tak przyjemne, jak to tylko możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *